-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

В Ізраїлі лікарі вперше успішно пересадили штучні рогівки, повернувши зір сліпому

Штучна рогівка CorNeat

78-річний пацієнт осліп 10 років тому

В Ізраїлі вперше у світі провели успішну операцію з пересадки штучних рогівок й повернули зір 78-річному чоловікові, який осліп 10 років тому. Про це повідомляє Business Insider.

Зазначається, що фахівці стартапу CorNeat змогли вживити чоловікові біосумісні імпланти лише за одну годину. Процедура складалася з видалення пошкоджених рогівок пацієнта, розкриття склер (білих оболонок очей) та встановлення в них імплантів, які згодом повністю прижилися.

За словами керівника операції, професора Ірита Бахара, чоловік після операції зміг читати. Ця успішна процедура стала великим проривом у розробці біосумісних матеріалів, адже мільйони людей можуть отримати шанс змінити життя.

Наразі стартап має дозвіл від Міністерства охорони здоровʼя Ізраїлю на проведення 10 операцій людям, яким раніше було зроблено невдалі хірургічні втручання. Згодом CorNeat може отримати повне схвалення й почати розвиток недорогого способу повернення зору.

Новини за темою: У Львові провели операцію на серці без жодного розрізу

Нагадаємо, нещодавно у Франції провели першу в світі операцію з пересадки обох рук і плечей. Хірургічне втручання тривало 15 годин і вимагало мобілізації цілої низки лікарських бригад із різних державних і приватних медичних установ.

Джерело

Залишити коментар