25 C
Киев
02.08.2021
Image default
СВІТ

В Індії заявили про спробу вторгнення Китаю на спірному кордону

Китай та Індія Фото з відкритих джерел

Постраждали щонайменше 20 китайських солдатів та четверо індійських військових

Минулого тижня Індія запобігла спробі китайських військових перетнути спірну ділянку кордону в Наку Ла в Північному Сиккимі. Індійська армія заявила про «незначне протистояння», але джерела кажуть про десятки постраждалих. Про це пише індійське агентство India Today.

Зокрема там розповіли, що китайські солдати минулого тижня спробували здійснити вторгнення на спірну територію, але зіткнулися з індійськими солдатами. В результаті жорсткого зіткнення, як сказали джерела, постраждали щонайменше 20 китайських солдатів та четверо індійських військових.

Відтак у ході зіткнення індійським військовим вдалося відкинути назад китайських солдатів, навіть попри погані погодні умови в Північному Сиккимі. Зараз ситуація в районі зіткнення напружена, але стабільна.

Водночас індійська армія заявила в понеділок, що зіткнення в Наку Ла було «незначним» та було вирішене місцевими командирами відповідно до встановлених протоколів.

Зазначається, що інформація про бойове зіткнення з’явилася після того, як Індія та Китай провели переговори щодо ситуації в прикордонних районах та обговорили питання розведення військ.

Новини за темою: Індія і Китай на межі війни?

Нагадаємо, 15 червня 2020 року на китайсько-індійському кордоні відбулися зіткнення між прикордонниками Китаю та Індії, в результаті чого загинуло 20 індійських військових.

Згодом у Китаї заявили, що домовилися з Індією якомога швидше врегулювати ситуацію на своїх кордонах та покарати винних.

Однак, пізніше сторони почали звинувачувати один одного  у порушенні кордону після збройної сутички. Зокрема, уряд Індії звинуватив Китай у намірах збудувати споруди на «лінії фактичного контролю». У свою чергу китайські чиновники назвали дії військових Індії «навмисною провокацією».

Джерело

Залишити коментар