24.2 C
Киев
04.08.2021
Image default
СВІТ

В Єрусалимі виявили стародавню монету з інтригуючим написом

Унікальна монета -знахідка Фото ізраїльський орган антикваріату

Вона стала першою знахідкою із написом «Єрусалим»

В ізраїльському місті Єрусалим археологи знайшли стародавню рідкісну монету з історично важливим написом. Про це повідомляє Express.

Як зазначається, знахідку виявили біля підніжжя Храмової гори, релігійного та історичного центру Старого міста. За даними археологів, бронзова монета датується 132 р. н. е., коли відбулося повстання Саймона Бар-Кохби. Тоді євреї виступили проти Римської імперії.

При цьому додається, що на одному боці монети зображене гроно винограду, а також напис: «Другий рік свободи Ізраїлю». Зворотній бік прикрашено зображенням пальми та словом «Єрусалим». На думку археологів Ізраїльського управління антикваріату (ІАА), саме це і робить знахідку особливою, адже вона стала першою, на якій зазначена назва міста.

Окрім цього, за даними фахівців IAA Морана Хагбі та доктора Джо Узіеля, монети були завезені в Єрусалим римськими легіонерами 10-го легіону, які брали участь у придушенні заколоту. Імовірно, вони брали їх з поля бою як сувеніри.

«Одне з питань, яке ми ставимо собі, полягає в тому, як ця монета потрапила до Єрусалиму, оскільки сьогодні ми знаємо, що повстанці не завоювали Єрусалим. Табір 10-го легіону знаходився в межах Старого міста Єрусалима, і деякі кажуть, що він був на південь від Храмової гори», — повідомив Моран Хагбі.

Спеціалісти додали, що серед 22 000 монет, які були знайдені в Єрусалимі, повстанню в 132 р. н.е. присвячені лише чотири.

Новини за темою: Ізраїльські археологи знайшли фрагмент текстилю часів правління царя Давида

Раніше повідомлялося, що в Туреччині археологи знайшли сліди цуценяти 1500-річної давнини. Ними були прикрашені настінні узори.

Джерело

Залишити коментар