13.5 C
Kyiv
22.05.2022
Image default
Події

В АМПУ заявили про відсутність розливу нафти в Чорному морі

Судно “Аметист” Держекоінспекція

За словами чиновників, в буксирі було відсутнє паливо

Представники Адміністрації морських портів України та комунального підприємства “Морська пошуково-рятувальна служба” заявили, що інформація про підтоплення буксиру “Аметист” в Чорноморському морському порту та забруднення моря нафтопродуктами не відповідає дійсності. Про це вони повідомили під час пресконференції, передає “РБК-Україна”.

Зазначається, що буксир “Аметист” не є танкером і понад 20 років не експлуатується, а паливно-мастильні матеріали в ньому відсутні. “Підтоплення буксира немає. Забруднення акваторії нафтовмісними матеріалами не виявлено”, – йшлося під час пресконференції.

Водночас в АМПУ додали, що на відео були зафіксовані намагання якихось осіб на катері морської охорони здійснити відбір води в акваторії. При цьому вони нібито порушували всі норми та правила, які регламентують цю процедуру. Зокрема, йдеться про участь судновласника та ДП “АМПУ”, використання відповідної тари, дотримання технології та інше.

Також представники АМПУ натякнули, що ця ситуація вигідна екологічним інспекціям. “Для отримання відповіді на питання, кому це вигідно, необхідно згадати, що у 2018 році екологічний контроль в портах був скасований, а екологічні інспекції втратили можливість цілодобового доступу до суден для здійснення контролю. Цей доступ вони намагаються постійно відновити”, – висловилися в адміністрації.

Новини за темою: В Україні добудували та спустили на воду найбільшу баржу. Фото

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що в Олександрівці Одеської області 25 листопада на причалі тонуло судно “Аметист” Морської пошуково-рятувальної служби. Тоді рятувальники заявили про наклеп із боку журналістів.

Пізніше голова Держекоінспекції Андрій Мальований заявив, що Адміністрація морських портів України приховала від відомства інформацію про розлив нафтопродуктів в Чорному морі. За його словами, ДЕІ скерувала повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до поліції, прокуратури та ДБР.

Джерело

Залишити коментар