29.8 C
Киев
30.07.2021
Image default
СВІТ

Тихановська закликала ООН провести засідання Ради безпеки через ситуацію в Білорусі

Світлана Тихановська Telegram / Светлана Тихановская

Опозиціонерка наполягла на необхідності відкрито говорити про насильство в її країні

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська заявила, що Організація Об’єднаних Націй повинна скликати засідання Ради безпеки й долучити ситуацію в Білорусі до порядку денного. Про це вона повідомила під час виступу в Раді безпеки ООН, передає «Радіо Свобода».

Зазначається, що опозиціонерка взяла участь в онлайн-засіданні на тему свободи слова в Білорусі. Під час зустрічі Тихановська закликала ООН відкрито говорити про необхідність зупинки насильства в її країні. Зокрема, йдеться про обговорення тиску на медіа, блокування вебсайтів та ув’язнення журналістів.

Також політикиня попросила підтримати рекомендації доповіді Московського механізму ОБСЄ, що має дозволити створити умови для політичного діалогу й провести вільні вибори президента Білорусі. «Незалежні ЗМІ допомогли пролити світло на те, що відбувається: незаконні затримання, катування і вбивства мирних протестувальників. Це зробило ЗМІ мішенню машини репресій Лукашенка», – сказала опозиціонерка.

За словами Тихановської, минулого року в Білорусі відбулося більше 470 затримань журналістів, а 97 працівників медіа зазнали адміністративного арешту. Також 50 медіа-сайтів були заблоковані, а 15 журналістам висунули кримінальні обвинувачення.

Новини за темою: Тихановська від імені білоруської опозиції отримала премію Сахарова

Нагадаємо, нещодавно лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила про намір провести за 45 днів вибори в Білорусі. Тоді вона запропонувала ОБСЄ взяти на себе організацію інклюзивного діалогу для вирішення кризи в її країні.

Джерело

Залишити коментар