18.1 C
Kyiv
16.05.2022
Image default
СВІТ

Тихановська від імені білоруської опозиції отримала премію Сахарова

Світлана Тихановська Telegram / Светлана Тихановская

Вручення премії відбулося в Європарламенті

Екскандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська від імені представників опозиції країни отримала премію імені Андрія Сахарова “За свободу думки”. Про це повідомляє “Интерфакс”.

Зазначається, що церемонія вручення відбулася на пленарній сесії Європарламенту в Брюсселі. Передав нагороду очільник відомства Девід Сассолі.

Єврочиновник відзначив мужність і стійкість білорусів перед насильством, а також їхнє прагнення жити у вільній демократичній державі. “Це правда: Білорусь більше не відчуває страху. Це справжня честь перебувати сьогодні поруч з вами в Європейському парламенті”, – сказав Сассолі, звертаючись до опозиціонерів.

Новини за темою: Тихановська, Біллі Айліш та інші: Bloomberg назвало найвидатніших людей 2020 року

Загалом лауреатами премії ім. Сахарова за 2020 рік стали ініціатори Координаційної ради білоруської опозиції – Світлана Тихановська, Світлана Алексієвич, Марія Колесникова, Ольга Ковалькова, Вероніка Цепкало. Також до цього списку включили Сергія Тихановського, Алеся Беляцького, Сергія Дилевського, Степана Путила та Миколу Статкевича.

Відомо, що отримані гроші підуть на допомогу постраждалим білорусам. “Це премія білоруському народу, так що в будь-якому випадку всі гроші підуть на допомогу постраждалим і репресованим”, – розповіли в пресслужбі Тихановської.

Довідка 

Премія Сахарова за свободу думки — щорічна відзнака Європейського Парламенту. Премія вручається за досягнення в галузях захисту прав людини, розвитку демократії та відстоювання верховенства права, поваги до міжнародного законодавства та захисту прав меншин. Названа на честь радянського фізика Андрія Сахарова.

Новини за темою: Тихановська допустила перехід протестів у Білорусі до партизанської форми

Нагадаємо, в жовтні голова Європейського парламенту Девід Сассолі оголосив лауреата премії Сахарова-2020, яким стала демократична опозиція Білорусі. Тоді в Європарламенті заявили, що білоруські опозиціонери боролися за демократію, мобілізуючи суспільство на мирні масові акції протесту.

Джерело

Залишити коментар