10.5 C
Киев
16.10.2021
Image default
СВІТ

Телескоп Hubble зробив знімок «зоряної кузні»

Галактика NGC 1792 із сузір’я Голуба

spacetelescope.org

На знімку можна розгледіти як молоді, так і старі зірки

Вчені за допомогою телескопа Hubble зробили знімки галактики NGC 1792 із сузір’я Голуб. Про це йдеться на сайті обсерваторії. 

Так, на знімку видно великі смуги блакитного кольору, які вказують на області, де зосереджені молоді зірки. Однак, помаранчевий колір у центрі галактики свідчить про наявність старих зірок. 

«Помаранчеве сяйво випромінює центр NGC 1792, серце цієї зоряної кузні. Захоплений космічним телескопом Hubble, цей приближений вид NGC 1792 дає нам деяке уявлення про цю галактичну електростанцію», — зазначили в обсерваторії. 

Новини за темою: Hubble виявив галактику, схожу на булочку з корицею

До слова, астрономи відносять NGC 1792 до спіральним галактик і галактик зі спалахами зореутворення. Там швидкість народження нових зірок може у десять разів перевищувати ту швидкість, яка у Чумацькому Шляху.

Зазначається, що процеси утворення нових зірок можуть бути спричинені злиттям або приливними взаємодіями. Однак, іноді вибухи та потужні зоряні вітри можуть розсіювати газ, у результаті чого процес народження нових зірок може зупинитися раніше, ніж вичерпаються всі запаси «палива». 

Новини за темою: Hubble зняв космічну «Країну чудес»

Нагадаємо, нещодавно телескоп Hubble зробив знімок спіральної галактики NGC 1365 в сузір’ї Піч, на якому можна розгледіти новонароджені зірки, які утворилися з газів і пилу в зовнішніх рукавах самої галактики.

Джерело

Залишити коментар