25.09.2021
Image default
УКРАЇНА

Суд ухвалив скасувати призначення Вітренка

Фото: Юрий Витренко / Facebook Суд визнав обґрунтованою вимогу НАЗК звільнити Вітренка

Раніше Нацагентство вимагало розірвати контракт Кабміну з Вітренком, згідно з яким Вітренка призначили головою Нафтогазу.

  Шостий апеляційний адмінсуд підтримав скаргу НАЗК з вимогою розірвати контракт із головою Нафтогазу Юрієм Вітренком, повідомляє в середу, 4 серпня, прес-служба Нацагентства з питань запобігання корупції.   «3 серпня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу НАЗК і скасував постанову Окружного адмінсуду Києва, якою було зупинено дію розпорядження НАЗК до Кабміну», — йдеться в повідомленні.   У приписі НАЗК вимагало від уряду скасувати пункти 8 і 9 розпорядження Кабміну і припинити термін дії контракту з Вітренком.   Глава НАЗК Олександр Новіков відзначив, що у зв’язку з рішенням Суду припис підлягає виконанню. У цьому зв’язку він направив у Кабмін лист, що містив конкретний механізм виконання припису. Для його виконання треба було б скликати засідання уряду і розглянути такі питання:  

  • скасування як незаконних пунктів 8 і 9 розпорядження уряду № 370-р. Скасування п. 9 зазначеного розпорядження є потрібним тільки в частині підписання контракту з головою правління НАК Нафтогаз України,
  • припинення дії контракту з головою правління НАК Нафтогаз України як незаконного.

  Як уточнюється, укладення контракту з Вітренком здійснювали з порушенням ст. 26 закону Про запобігання корупції.   НАЗК готове надавати консультативну підтримку в питанні виконання припису.   Як повідомлялося, в середині червня НАЗК визнало незаконним призначення Вітренка головою Нафтогазу і закликало скасувати це призначення. Адже Вітренка призначили раніше, ніж через рік після його роботи в Міненерго, що може говорити про можливу наявність конфлікту інтересів.   Через кілька днів ОАСК зупинив розпорядження НАЗК.  

Джерело

Залишити коментар