-3.3 C
Киев
07.03.2021
Image default
Події

Суд визнав китайських інвесторів «Мотор Січі» потерпілою стороною від дій СБУ

Мотор Січ

Суддя повністю погодився з доводами адвокатів інвесторів

Печерський районний суд Києва вперше визнав китайських інвесторів компанії «Мотор Січ» стороною, яка потерпіла від протиправних дій Служби безпеки України. Про це повідомляє «РБК-Україна».

Зазначається, що відповідне рішення суду було винесено 13 січня. Цей вердикт зобов’язує слідчого ДБР, який розслідує кримінальну справу щодо дій СБУ, визнати компанію Skyrizon потерпілою стороною.

Йдеться про досудове розслідування щодо протидій посадовців СБУ господарській діяльності акціонерів ПАТ «Мотор Січ». Загалом суддя повністю погодився з доводами адвокатів китайських акціонерів, чим підтвердив необґрунтованість претензій Служби безпеки України до них.

Новини за темою: Справа підприємства «Мотор Січ» розглядається антимонопольним комітетом, – Уруський

Відомо, що після отримання статусу потерпілої сторони акціонери зможуть проводити розслідування, збирати докази, призначати й поводити експертизи, а також надавати слідству докази порушення закону представниками Служби безпеки.

Довідка

ПАТ «Мотор Січ» – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Компанія постачає продукцію більш ніж у 100 країн світу.

Акції підприємства «Мотор Січ», продані китайським інвесторам, перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ, з метою збереження речових доказів у порушеній у липні 2017 року кримінальній справі. До цього китайські інвестори мали домовленість про спільну концентрацію акцій компанії з державним концерном «Укроборонпром», який мав отримати близько 25% акцій, китайський інвестор – сконцентрувати понад 50%. Наразі українська та китайська сторони називають ту угоду неактуальною.

Новини за темою: США запровадили санкції проти китайської компанії-інвестора «Мотор Січі»

Нагадаємо, не так давно китайські інвестори компанії «Мотор Січ» подали позов проти України до міжнародного арбітражу. Позов стосувався заохочення і взаємного захисту інвестицій.

Джерело

Залишити коментар