1.1 C
Киев
06.12.2021
Image default
УКРАЇНА

Створено Фонд гарантій кредитів в агросфері

Рада створила Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Фонд надаватиме часткові гарантії щодо кредитних зобов’язань малих та середніх суб’єктів підприємництва, які здійснюють діяльність у сільському господарстві.

  Парламент підтримав у другому читанні та загалом законопроект № 3205-2 Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві із незалежною корпоративною структурою управління. Рішення ухвалено під час засідання 4 листопада.   Зазначається, що метою діяльності Фонду є підтримка малих та середніх суб’єктів підприємництва, які здійснюють діяльність у сільському господарстві (у власності та/або користуванні яких знаходяться землі сільськогосподарського призначення в обсягах, що не перевищують 500 гектарів), які здійснюють первинне виробництво сільськогосподарської продукції шляхом гарантування виконання таких зобов’язань суб’єктів підприємництва за кредитними договорами для створення умов для стабільного функціонування сільського господарства в Україні.   Щоб уникнути можливого нецільового використання коштів та/або зловживання під час визначення напрямів їхнього використання, законопроект доповнено такими критеріями:

  • Фонд надає гарантії обсягом до 50 відсотків непогашеної суми основного боргу;
  • Фонд надає гарантії терміном дії кредитного договору, але не більш ніж 10 років;
  • обсяг наданих непокритих гарантій не може перевищувати більш ніж у чотири рази розміру регулятивного капіталу Фонду, порядок визначення якого встановлюється органом, який здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг.

Раніше Верховна Рада ухвалила у другому читанні та загалом законопроект №4046 Про державну допомогу молодим фермерам.   Зеленський заявив про пріоритет розвитку ефективного сільського господарства       Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Залишити коментар