25.09.2021
Image default
СВІТ

США визнали народжених на Курилах японцями, Росія заявила про ревізіонізм

Один із Курильських островів — острів Ітуруп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Штатах при видачі грін-карт уродженців чотирьох островів відноситимуть до японців

Держдепартамент CША визнав уродженцями Японії людей, народжених на Курильських островах, які вважаються частиною Російської Федерації. Про це повідомляє Hokkaido Shimbun з посиланням на правила проведення розіграшів грін-карт.

Зазначається, що в програмі для бажаючих взяти участь у програмі Diversity Visa йдеться про приналежність до Японії осіб, які народилися на чотирьох островах південнокурильської гряди Хабомаї, Шикотан, Кунашир та Ітуруп. При цьому до Росії відносяться люди, народжені на Південному Сахаліні.

У зв’язку з цим пресслужба МЗС РФ у Twitter оприлюднила допис, у якому назвала США «ревізіоністською державою». «Потрібен ще один доказ, що США – ревізіоністська держава? За рішенням 1945 року Курильські острови відійшли СРСР… Знайте свої кордони і «червоні лінії», – йдеться в повідомленні.

Довідка

Чотири Курильські острови Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї були анексовані Радянським Союзом після Другої світової війни. У 1956 році було підписано декларацію між СРСР і Японією щодо завершення бойових дій, проте мирного договору не було. У зв’язку з цим Японія не визнає приналежність Курильських островів до Росії.

Новини за темою: Японія не підписала мирний договір з Росією через анексію Криму, — експрем’єр Абе

Раніше повідомлялося, що в Росії військові оголосили про розміщення передових ракет протиповітряної оборони на спірних із Японією Курильських островах. На островах уже розташовано ракетні комплекси малої дальності.

Джерело

Залишити коментар