5.7 C
Киев
25.01.2021
Image default
СВІТ

США схвалили вакцину від коронавірусу Pfizer і починають щеплювати громадян

Фото з відкритих джерел

Президент Трамп обіцяє почати вакцинацію менше, ніж за добу

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) схвалило вакцину виробництва компаній Pfizer і BioNTech від коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що препарат схвалили для екстреного використання. «11 грудня 2020 року Адміністрація США з питань харчових продуктів і медикаментів видала дозвіл на екстрене використання вакцини для профілактики коронавірусної хвороби COVID-19, спричиненої важким гострим респіраторним синдромом коронавірусу SARS-CoV-2», – йдеться в повідомленні.

При цьому вакцину почнуть застосовувати для громадян, старших за 16 років.

Також в Управлінні повідомили про побічні ефекти від вакцини Pfizer. Найчастіше учасники випробувань скаржилися на біль у місці ін’єкції, втому, головний біль, біль у м’язах, озноб, біль у суглобах та лихоманку.

«Слід зазначити, що більше людей відчували ці побічні ефекти після другої дози, ніж після першої дози. Тому постачальникам вакцинації та реципієнтам важливо знати, що після будь-якої дози можуть бути деякі побічні ефекти, але більше після другої дози», – написали у відомстві.

Водночас президент США Дональд Трамп повідомив, що першу вакцину громадянам введуть вже менше, ніж за добу. «Сьогодні наша країна домоглася медичного дива. Ми створили безпечну і ефективну вакцину всього за дев’ять місяців. Це одне з найбільших наукових досягнень в історії. Я радий повідомити, що Управління з питань якості продовольства і медикаментів схвалило вакцину Pfizer. Ми вже почали поставки вакцини у всі штати і по всіх адресах в країні. Перша вакцинація буде проведена менш ніж через 24 години, безкоштовно для всіх американців», – сказав Трамп.

Новини за темою: У Британії попередили про алергічні реакції на вакцину Pfizer/BioNTech

Нагадаємо, нещодавно дорадчий комітет Управління з питань контролю за якістю продуктів та медикаментів США оприлюднив дані щодо випробувань, ефективності й побічних ефектів вакцини проти коронавірусу компаній Pfizer та BioNTech. Відповідно до них, препарат показав свою ефективність на 95 відсотків.

Джерело

Залишити коментар