24.2 C
Киев
04.08.2021
Image default
УКРАЇНА

Справу проти екс-міністра енергетики Насалика закрито — ВАКС

Фото: ru.slovoidilo.ua Ігор Насалик наполягав на продовженні судового розгляду для свого виправдання

Вищий антикорупційний суд закрив справу екс-міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика. Сам він проти закриття справи заперечував.

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду закрила кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України, повідомляє прес-служба ВАКС.

Насалика підозрювали в недекларуванні близько 1,25 мільйона доларів доходів.

Відповідне рішення було прийнято у вівторок, 24 листопада.

«Під час судового засідання прокурор САП вважав, що у суду відсутні підстави для продовження розгляду справи, а у прокурора — для продовження підтримання державного обвинувачення в суді», — йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що Ігор Насалик проти закриття справи заперечував. Екс-міністр наполягав на продовженні судового розгляду для того, щоб бути виправданим.

Зазначимо, що 27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).

Нагадаємо, рік тому САП направила у ВАКС обвинувальний акт щодо Насалика. Слідчі заявляли, що топ-чиновник не вніс в електронні декларації за чотири роки (2015-го, 2016 2017 і 2018 року) відомості про наявність у нього фінансових зобов’язань майже 1,25 мільйона доларів.

Також відомо, що ВАКС вперше скасував свій вирок. Суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Надія Посунся звинувачувалася в умисному неподанні е-декларацій.

Як повідомлялося раніше, ВАКС скасував ще один вирок за брехню в деклараціях. Екс-директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків не нестиме відповідальність за недекларування компанії на Белізі і квартири у Відні.

Джерело

Залишити коментар