-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
Події

Справа щодо вбивства Шеремета: Колишній білоруський офіцер дав свідчення у Києві

Журналіст Павло Шеремет Фото з відкритих джерел

Він вже повернувся до Вільнюса

Білоруський офіцер Ігор Макар, який опублікував записи розмов голови КДБ Білорусі про планування вбивства Павла Шеремета, дав свідчення українським правоохоронцям у Києві у справі про вбивство журналіста. Про це він розповів у інтерв’ю «Радыë Свабода».

«16 січня я повернувся з Києва до Вільнюса. Після публікації моєї інформації про те, що відбувалося в кабінеті голови КДБ Зайцева у 2012 році, зі мною зв’язалися українські дипломати й обговорили співпрацю в справі розкриття вбивства Павла Шеремета.

На прохання начальника департаменту Національної поліції України мені відкрили українську візу і попросили прилетіти в Україну і взяти участь в слідчих діях. Можна було це зробити й у Вільнюсі, але краще в Україні», — розповів Макар.

Він заявив, що представив достатньо підстав для того, щоб стверджувати, що до замовлення вбивства Павла Шеремета мають відношення білоруські спецслужби.

Новини за темою: Україну попереджали про підготовку вбивства Шеремета за часів Януковича, — експрацівник КДБ Білорусі

«Я дав українській стороні набагато більше інформації, ніж оприлюднив у ЗМІ. Я не публікував її, бо деяким людям загрожувала б небезпека. Ми домовилися, і я пообіцяв, що не оголошу свої показання, оскільки це може вплинути на слідство. Вже йдуть суди по цій кримінальній справі, і дуже важливо, щоб ця інформація нікуди не потрапила», — сказав він.

За його словами, в Україні його зустріли спецслужби та забезпечили охороною 24 години на добу. Також Макар стверджує, що після слідчих дій у Києві українська сторона повідомила, що у них немає підстав не довіряти йому. Після його показань розслідування справи в корені зміниться, і його завершить генеральна прокуратура України.

Окрім цього, колишній офіцер вважає, що причина вбивства Шеремета на 60% пов’язана зі «справами зниклих». Також журналіст займався розслідуванням справи вибуху в мінському метро у 2011 році.

На думку Макара, після зіставлення фактів і розмови з українськими слідчими, можна говорити й про ненависть Олександра Лукашенка до Шеремета.

Експравоохоронець Білорусі вважає, що все це разом могло стати причиною ліквідації Шеремета. Також він розповів, що публікація його аудіозаписів викликала величезний резонанс в КДБ Білорусі.

Новини за темою: Справа Шеремета: У МВС заявили про старт експертизи ймовірних розмов КДБ Білорусі

Раніше повідомлялося, що слідчі Національної поліції підготували офіційне запрошення в Україну розпоряднику аудіозапису нібито розмов співробітників КДБ Білорусі стосовно планування вбивства журналіста Павла Шеремета.

Джерело

Залишити коментар