28.4 C
Киев
30.07.2021
Image default
Події

Справа Шеремета: У Мінську заявили, що мають аудіоспростування заяв викривача «білоруського сліду»

Прессекретар МЗС Білорусі Анатолій Глаз Фото з відкритих джерел

Прессекретар МЗС Білорусі стверджує, що їх аудіозапис недвозначно демонструє явні шахрайські цілі Ігоря Макара

Прессекретар Міністерства закордонних справ Білорусі Анатолій Глаз заявив про наявність аудіозапису у відповідь на записи розмов глави КДБ про планування вбивства журналіста Павла Шеремета, які оприлюднив колишній білоруський офіцер Ігор Макар. Про це повідомляє пресслужба МЗС Білорусі.

«Насправді цей індивід (Ігор Макар, — ред.) нам досить давно знайомий, тому ми з певним скепсисом спостерігали за всією метушнею, яка розкрутилася навколо його висловлювань. Ми також відзначили реакцію наших українських колег, які мало не вирішили збудувати на цьому ціле нове розслідування. Притому зрозуміло, що виключно з політичних причин…

У нас є переконливі свідчення, в тому числі аудіозапис, який недвозначно демонструє явні шахрайські цілі даного ділка. Щоб не бути голослівними, ми сьогодні ж готові надати їм гласності», — зазначив Глаз.

Крім того, він заявив, що Україна не звернулася до Білорусі за правовою допомогою, щоб «провести об’єктивну перевірку», але в разі надходження запиту в Білорусі «готові розглянути звернення української сторони».

Новини за темою: Україну попереджали про підготовку вбивства Шеремета за часів Януковича, — експрацівник КДБ Білорусі

Нагадаємо, 4 січня ЗМІ оприлюднили ймовірні записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева, які свідчать про те, що секретні служби Білорусі за наказом Олександра Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою Павла Шеремета.

Наступного дня, 5 січня, в Нацполіції заявили, що слідчі підготували офіційне запрошення в Україну розпоряднику аудіозапису. Чоловікові, який передав українським правоохоронцям аудіо, надали статус свідка та забезпечии його охороною.

Вже сьогодні, 19 січня, білоруський офіцер Ігор Макар, який опублікував записи розмов голови КДБ Білорусі про планування вбивства Павла Шеремета, дав свідчення українським правоохоронцям у Києві у справі. Він заявив, що представив достатньо підстав для того, щоб стверджувати, що до замовлення вбивства Шеремета мають відношення білоруські спецслужби.

Джерело

Залишити коментар