24.2 C
Киев
27.07.2021
Image default
Події

Справа АН-26: Суд відпустив під особисте зобов’язання командувача Повітряних сил Дроздова

Літак АН-26 після авіакатастрофи

Фото з відкритих джерел

Таким чином суд відмовив у задоволенні клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт та обрав інший запобіжний захід

Печерський суд Києва відпустив під особисте зобов’язання командувача Повітряних сил ЗСУ Сергія Дроздова за підозрою у недбальстві, що призвело до катастрофи літака Ан-26 та загибель 26 військовослужбовців. Про це повідомляє hromadske. 

За даними слідства, Сергій Дроздов у 2018 році затвердив тимчасовий курс для льотчиків, де зазначалась можливість курсантам 5-го курсу у двох вправах виконувати польоти конвеєром на літаках Ан-26. Однак, це рішення не було затверджене заводом виробником, як цього вимагає процедура.

Таким чином, на думку слідства, Дроздов створив хибне уявлення у військовослужбовців у Харківській області про легальне та безпечне використання польотів конвеєром у курсантів й інших курсів, та в інших вправах. Така практика мала місце з квітня 2018 року по вересень 2020, навіть коли це не було передбачено плановими таблицями польотів та дозволами виробників літаків, зазначають слідчі. 

«Крім того, командувачем Повітряних сил 1 березня 2019 року затверджено триступеневу концепцію системи льотної підготовки курсантів льотного факультету, а також у лютому 2020 року затверджено рішення керівництва ХНУПС, якими передбачено здійснення сумісної підготовки курсантів льотчиків та курсантів штурманів на літаку Ан-26 за рахунок палива, яке виділялися на підготовку курсантів льотчиків», ㅡ зазначив прокурор Антон Зеленський.

Це на думку слідства, і призвело до того, що на борту перебувала більша кількість курсантів. 

Новини за темою: Катастрофа Ан-26: Порушення були допущені як на стадії підготовки до польотів, так і на стадії здійснення польотів, – ДБР

Раніше повідомлялося, що прокурорами Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил та Офісу Генпрокурора спільно зі слідчими ДБР повідомлено про підозру трьом військовим службовим особам за фактом катастрофи літака Ан-26 під Харковом 25 вересня 2020 року, в якій загинуло 26 військовослужбовців. 

Джерело

Залишити коментар