24.3 C
Киев
16.06.2021
Image default
Події

Співали молитву, а не гімн: У посольстві Угорщини пояснили інцидент на Закарпатті

Фото з відкритих джерел

Молитва, яка згодом стала гімном Угорщини, була виконана після гімну України

Депутати Сюртівської сільській об’єднаної територіальної громади Закарпатської області не співали гімн Угорщини. Це була угорська молитва, слова якої згодом стали гімном. Про це заявили в посольстві Угорщини в Україні.

Дипломати зазначили, що запис, на якому чути, як депутати сільради нібито співають гімн Угорщини, була зроблена вже після того, як був виконаний гімн України. При цьому сам «угорський гімн» в посольстві назвали національною молитвою угорців, якій кілька сотень років, і «яка згодом стала державним гімном Угорщини».

«Ця молитва є частиною культурної спадщини та самобутності угорців, які живуть в будь-якій точці світу, подібно угорських національних кольорів (червоно-біло-зелений). Вони зберігаються і використовуються угорськими громадами у всьому світі не як символ Угорщини, а як символ приналежності до угорської нації, як це має місце з угорцями, що проживають в Україні», — йдеться в заяві.

Новини за темою: МЗС Угорщини звернеться до НАТО для обговорення обшуків угорців на Закарпатті

Як зазначили у посольстві, вже десятиліттями спостерігається практика, коли в поселеннях, де проживають угорці, присутні угорські національні кольори, а під час урочистостей співається національна молитва.

«Ми сподіваємося, що ця прекрасна і високо цінуєма традиція поваги до різних національностей і меншин ідентичності буде безперешкодно тривати в Україні», — заявили в посольстві.

Нагадаємо, інцидент стався 21 листопада під час засідання Сюртівської сільради. Тоді частина депутатів нібито заспівала гімн Угорщини після прийняття присяги.

Новини за темою: На Закарпатті поширюють відео з погрозами угорцям. Аваков відреагував

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у вівторок, 1 грудня, викликав угорського посла Іштвана Ійдярто, аби обговорити ситуацію на Закарпатті та відносини між країнами.

Джерело

Залишити коментар