0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
Події

Смерть пацієнтів на ШВЛ у Львівській області: В ОП розкрили подробиці трагедії

Кирило Тимошенко Фото з відкритих джерел

У Зеленського обіцяють зробити «кадрові висновки»

Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко заявив, що у Жовкві Львівської області через відсутність електрики медикам довелося вручну  робити вентиляцію легень хворим, проте врятувати їх не вдалося. Про це він повідомив у коментарі «Українській правді».

За словами Тимошенка, коли в лікарні зникла електроенергія, то генератори, які передбачені для таких випадків, не увімкнулися. При цьому медикам, котрі намагалися замінити дію апаратів ШВЛ, на жаль, не вдалося врятувати двох хворих, оскільки стан пацієнтів був важкий, а електропостачання було відсутнє близько години. «Ця ситуація коштувала двох людських життів. Це неприпустимо й таке не має повторитися. Всі лікарні під час пандемії мають бути готовими до таких позаштатних ситуацій. Будемо розбиратися та робити кадрові висновки, зокрема й на рівні райдержадміністрації», – сказав заступник керівника ОП.

Новини за темою: Лікарні України будуть заповнені на 100%, коли щодня фіксуватимуть 30 тис. хворих на COVID-19, – Степанов

Водночас голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький повідомив, що електропостачання було відсутнє внаслідок несправності, а загиблі пацієнти були хворі на Covid-19 й мали двобічну пневмонію.

За його словами, в лікарні наявні два електричних генератори, які можна застосовувати в таких випадках. Проте один електрогенератор під’єднаний в пологовому відділенні, а інший на момент приїзду правоохоронців перебував у гаражному приміщенні на території лікарні й не був підключений до електромережі. При цьому Козицький додав, що керівництво лікарні в розмові з правоохоронцями заявило, що генератор був відключений через нібито відсутність потреби в ньому.

Внаслідок ситуації очільник облдержадміністрації заявив про ініціативу щодо звільнення голови Жовківської райдержадміністрації. «Ініціюю подання про звільнення голови Жовківської РДА, а перед Жовківською районною радою ініціюю звільнення головного лікаря медичного закладу. Також департаментом охорони здоров’я ЛОДА розпочато службову перевірку щодо дій медичних працівників Жовківської ЦРЛ», – висловився Козицький.

Новини за темою: У Києві хвора на COVID-19 жінка вчинила самогубство в лікарні

Раніше повідомлялося, що 27 листопада на Львівщині в реанімації лікарні через відсутність електропостачання померли двоє людей, які були підключені до апаратів ШВЛ. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства через необережність.

Джерело

Залишити коментар