-10.2 C
Киев
20.01.2021
Image default
СВІТ

Штраф або в’язниця: Путін підписав закон про «іноземних агентів»

Президент РФ Володимир Путін

ТАСС

Документ набуде чинності з березня

Президент Росії Володимир Путін підписав законопроєкт, який передбачає можливість визнавати фізичних осіб «іноземними агентами». Про це свідчать дані Офіційного інтернет-порталу правової інформації РФ.

Відповідно до документа, «іноземними агентами» можуть визнавати громадян, які займаються політичною діяльністю або «цілеспрямованим збором відомостей у сфері військової, військово-технічної діяльності» РФ та фінансуються з-за кордону.

Такою діяльністю може бути організація мітингів, спостереження на виборах, участь у діяльності партій, виступи з публічними зверненнями про зміни законодавства тощо. Також «іноагентами» зможуть визнавати й незареєстровані організації та громадські об’єднання.

Водночас людей зобов’язали самостійно подавати заяви про включення до списку «іноземних агентів», порушення чого призведе до адміністративної, а згодом і до кримінальної відповідальності.  Щодо останньої було підписано окремий законопроєкт, за яким ухилення від реєстрації може призвести до штраф або позбавлення волі на строк до двох років. Законопроєкт набуде чинності з 1 березня 2021 року.

Новини за темою: «Ми білі й пухнасті»: Путін відповів на питання про відновлення холодної війни

Нагадаємо, нещодавно президент Росії Володимир Путін заявив, що поки не вирішив, чи балотуватиметься на виборах президента РФ у 2024 році. За словами очільника РФ, поправки до Конституції були прийняті «на благо країни».

Джерело

Залишити коментар