-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

Секретаріат ПАРЄ вперше в історії очолить жінка

Деспіна Хатзивасіліу-Цовіліс Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ)

Деспіна Хатзивасіліу-Цовіліс очолить Секретаріат ПАРЄ 1 березня та перебуватиме на цій посаді наступні п’ять років

Сьогодні, 26 січня, Парламентська асамблея Ради Європи обрала нового генерального секретаря. Ним стала Деспіна Хатзивасіліу-Цовіліс, яка буде першою жінкою на цій посаді. Про це повідомляє пресслужба ПАРЄ.

Як зазначається, голосування відбувалося в електронній формі та протягом дня у ньому взяли участь понад 96% депутатів. Вона очолить Секретаріат ПАРЄ 1 березня 2021 року. Її повноваження триватимуть п’ять років.

«Для мене це велика честь — довіра учасників асамблеї і їх велика мобілізація — я готова прийняти виклик! Спираючись на компетентність співробітників організації, я з нетерпінням розраховую на спільну роботу з членами асамблеї починаючи з 1 березня, щоб посилити її вплив у 47 країнах Ради Європи і за їх межами, у тісній співпраці з Комітетом міністрів і генеральним секретарем», — заявила Хатзивасіліу-Цовіліс.

Довідка:

Деспіна Хатзивасіліу-Цовіліс змінить на цій посаді польського політика Войцеха Савицького, який очолює Секретаріат ПАРЄ з 2010 року.

Вона вже понад 20 років працює з депутатами ПАРЄ, зокрема в Моніторинговому і Політичному комітеті організації.

Свою кар’єру в Раді Європи почала ще в 1993 році в Європейській комісії з прав людини.

Новини за темою: Перша сесія ПАРЄ в умовах пандемії: Як проходить та які рішення делегати уже ухвалили

Нагадаємо, раніше делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи на онлайн-засіданні обрала нового голову. Ним стала народний депутат з Харкова від партії «Слуга народу» Марія Мезенцева.

Джерело

Залишити коментар