28.2 C
Киев
28.07.2021
Image default
Події

СБУ приїхала з обшуками на місце зборів акціонерів «Мотор Січі»

СБУ на місці обшуків Укрінформ

Слідчі дії пояснили блокуванням спроби рейдерського захоплення

У Запоріжжі Служба безпеки України проводить санкціоновані судом слідчі дії за адресою загальних зборів акціонерів компанії «Мотор Січ». Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що правоохоронці фіксують можливі протиправні дії представниками компаній «DCH» та «Skyrizon Aircraft Holdings Limited», які пов’язані зі встановленням контролю над підприємством.

Крім того, в межах розпочатого кримінального провадження СБУ документує факти підготовки до знищення виробничих потужностей акціонерного товариства.

Як повідомляє «Укрінформ», в пресслужбі СБУ Запорізької області заявили про блокування спроби рейдерського захоплення «Мотор Січі» «з боку компаній, які підконтрольні бізнес групі Ярославського О. та громадянину КНР Ван Цзину».

Новини за темою: США запровадили санкції проти китайської компанії-інвестора «Мотор Січі»

За словами представників СБУ, правоохоронці не допустили проведення зборів акціонерів у порушення встановлених РНБО санкцій. Метою зборів була зміна правління та наглядової ради ПАТ «Мотор Січ» та подальше встановлення контролю над підприємством, виведення його активів і передових технологій за межі України.

Довідка

ПАТ «Мотор Січ» – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Компанія постачає продукцію більш ніж у 100 країн світу.

Акції підприємства «Мотор Січ», продані китайським інвесторам, перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ, з метою збереження речових доказів у порушеній у липні 2017 року кримінальній справі. До цього китайські інвестори мали домовленість про спільну концентрацію акцій компанії з державним концерном «Укроборонпром», який мав отримати близько 25% акцій, китайський інвестор – сконцентрувати понад 50%. Згодом українська та китайська сторони називали ту угоду неактуальною.

Новини за темою: Інвестори «Мотор Січі» подали позов проти України в міжнародний арбітраж

Нагадаємо, нещодавно печерський районний суд Києва вперше визнав китайських інвесторів компанії «Мотор Січ» стороною, яка потерпіла від протиправних дій Служби безпеки України. Йшлося про досудове розслідування щодо протидії посадовців СБУ господарській діяльності акціонерів.

29 січня Україна ввела санкції проти громадянина Китаю та трьох компаній, розташованих у цій країні. Зокрема, у санкційний список включили громадянина КНР Ван Цзіна та компанію Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

Джерело

Залишити коментар