16.7 C
Киев
18.05.2021
Image default
Події

СБУ блокувала «злив» конфіденційних даних із податкової та митниці

Посадовці Державної податкової та митної служб організували механізм з використанням чат-ботів

СБУ блокувала механізм збуту конфіденційної інформації Фото: СБУ СБУ блокувала механізм збуту конфіденційної інформації Фото: СБУ СБУ блокувала механізм збуту конфіденційної інформації Фото: СБУ СБУ блокувала механізм збуту конфіденційної інформації Фото: СБУ

Кіберфахівці Служби безпеки України блокували несанкціонове копіювання та збут відомостей з обмеженим доступом з інформаційно-телекомунікаційних систем Державної податкової та митної служб, передає пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, посадовці податкової та митної служб організували механізм з використанням чат-ботів, інтернет-ресурсів та Тelegram-каналів, використовуючи наявність вразливостей у відомчих базах даних. Вони спільно з співробітниками банківської установи налагодили систематичний збут конфіденційної інформації щодо фінансово-господарської діяльності юридичних осіб, експортно-імпортних операцій суб’єктів підприємницької діяльності та іншої інформації, яка створена та захищена відповідно до чинного законодавства.

Під час обшуків в офісах та місцях проживання фігурантів правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, флеш-накопичувачі, на яких міститься скопійована інформація з обмеженим доступом, банківські картки та інші докази, що підтверджують вчинення оборудки фігурантами.

Наразі вирішується питання щодо вручення зловмисникам повідомлень про підозри у вчиненні злочинів, передбачених ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом) та ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Новини за темою: У Дніпрі виявили масштабний витік інформації про пацієнтів приватної клініки

Раніше повідомлялося, що прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно одного з працівників СБУ, якого підозрюють у продажу інформації про телефонні розмови громадян. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтями про порушення таємниці телефонних розмов, службове підроблення та одержання неправомірної вигоди.

Джерело

Залишити коментар