-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
УКРАЇНА

СБУ заявила про викриття агентурної мережі спецслужб Росії, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю через Telegram

Служба безпеки України заявила, що деякі популярні в Україні телеграм-канали, де публікувалися різні політичні «зливи» та вкиди, спонсоруються з Росії.


СБ України викрила агентурну мережу, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб РФ. Серед її учасників — активісти так званої «руської весни».

СБУ повідомляє, що спецслужби РФ залучили українських громадян до створення та адміністрування декількох загальнонаціональних Telegram-каналів, таких як «Легітимний», «Резидент», «Картель», «Пліткарка», «Чорний квартал», «Політичний розклад», «Нетипове Запоріжжя», «Тремпель Харків», «Одеський фраєр», «Дніпро live», «Миколаїв live», «Херсон live».

Також повідомляється, що «головним менеджером» цієї агентурної мережі є одесит, який згодом втік до Придністров’я. Підозрюваний раніше входів до складу організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану».

“Фігурант особисто адмініструє 12 Telegram-каналів, спілкується з замовниками матеріалів, звітує російським кураторам про виконану роботу та погоджує можливість розміщення замовних матеріалів. Вартість розміщення публікацій становить від кількох сотень у регіональних і до 25-30 тисяч гривень на всеукраїнських каналах”, — наголошує пресцентр СБУ.

До складу агентурної мережі входили й активісти так званої «руської весни»: вони також адміністрували телеграм-канали. Діячі «базуються» в Придністров’ї.

У столиці працівники СБУ затримала ще одну фігурантку справи. У затриманої знайшли флешку з персональними даними правоохоронців, які вона могла «злити» росіянам. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру у скоєнні злочину — державна зрада.

СБУ заявила про викриття агентурної мережі спецслужб Росії, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю через Telegram

Джерело

Залишити коментар