1.2 C
Киев
26.12.2020
Image default
УКРАЇНА

СБУ не дала вивезти контрабандою унікальний «Кобзар» Шевченка

СБУ зупинила чергову контрабанду раритетів – з України намагалися вивезти унікальне видання Шевченкового «Кобзаря». І хто скаже, що СБУ не повинна цим займатися? Якщо не буде контролю – контрабандисти вивезуть все, що в нас є цінного!

Служба безпеки України запобігла незаконному вивезенню за кордон унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, повідомила у середу пресслужба відомства.

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів, повідомив пресцентр спецслужби в середу, 23 грудня.

Він найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин».

Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань «Кобзар» Т.Г. Шевченка датований 1860 роком.

За попередніми висновками експертів, вилучене видання “Кобзаря” є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США. Наразі в Україні, за офіційними даними, залишилося лише 8 примірників такого видання і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни, підкреслили в СБУ.

За даними відомства, у чоловіка, який намагався незаконно вивезти «Кобзар», також виявили понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

СБУ проводила операцію у взаємодії з Волинською митницею Держмитслужби України.

Джерело: Пресцентр СБУ

Залишити коментар