20.5 C
Киев
08.07.2021
Image default
УКРАЇНА

Сайти держорганів зазнали атаки — Держспецзв’язку

Фото: Госспецсвязи Сайт президента України відключився одним з перших

За результатами атаки був зареєстрований відповідний кіберінцидент. Ведеться розслідування.

В Україні сталася масштабна атака на сайти органів державної влади. Про це повідомляє Держспецзв’язку в середу, 7 липня.

6 липня під другій половині дня стався аварійний технічний збій в роботі інтернет-провайдерів, що забезпечують підтримку інтернет-представництв і сайтів президента України, Служби безпеки України та інших органів державної влади України, — йдеться в повідомленні.

Державним центром кіберзахисту Держспецзв’язку визначено, що причинами технічного збою були:

  •     атака типу DNS Amplification на сервери доменних імен, що забезпечують доступність вебресурсів органів державної влади;
  •     мережева атака, спрямована на порушення сервісу маршрутизації мережевого трафіку, яка викликала тимчасову недоступність резервних маршрутів і відповідних вебресурсів.

Засобами системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти і кібератаки зафіксовано аномальні події на обладнанні системи захищеного доступу державних органів до мережі інтернет.

Зазначається, що вже станом на 21:00 вівторка спільними зусиллями фахівців Держспецзв’язку та сервіс-провайдерів була організована робота через резервні фізичні канали зв’язку і в повній мірі була забезпечена доступність державних інформаційних ресурсів. За результатами атаки зареєстрований відповідний кіберінцидент. Ведеться розслідування.

Сайти держорганів зазнали атаки - Держспецзв'язку

Фото: Держспецзв’язку  

Нагадаємо, 6 липня в Україні перестали працювати сайти низки державних органів. Спочатку проблеми виникли у сайту Офісу президента, а пізніше відключилися сайти СБУ, НАБУ і інших структур. Вони тимчасово не працювали через проблеми з боку інтернет-провайдерів.

Джерело

Залишити коментар