11 C
Киев
15.04.2021
Image default
СВІТ

Рух Black Lives Matter висунули на Нобелівську премію миру

Black Lives Matter Фото з відкритих джерел

З ініціативою виступив депутат парламенту Норвегії

Депутат норвезького парламенту Петтер Ейде висунув рух Black Lives Matter на Нобелівську премію миру. Про це повідомляє The Guardian.

За словами парламентаря, Black Lives Matter став невід’ємною частиною «загальносвітової боротьби проти расової дискримінації» та зміг залучити інтерес до цієї теми в усьому світі.

При цьому депутат вважає, що, незважаючи на заворушення і погроми, які були під час протестів BLM в Сполучених Штатах Америки та інших державах, більшість акцій відбулася мирно. Також Ейде зазначив, що більша частина інцидентів була спровокована діями правоохоронців або противниками мітингів.

Довідка

Рух Black Lives Matter заснували в США у 2013 році, після того як суд виправдав працівника поліції, який застрелив темношкірого підлітка Трейвона Мартіна. У 2020 році протести BLM почалися через вбивство Джорджа Флойда правоохоронцем. Періодично під час акцій виникала стрілянина, насильство, заворушення та мародерство.

Новини за темою: Компанія Disney заблокувала мультфільми «Пітер Пен», «Дамбо» та інші через расизм

Нагадаємо, в грудні американське агентство Bloomberg представило список із 50 осіб, що в 2020 році досягли найбільш видатних досягнень в своїй сфері. В переліку, поділеному на п’ять категорій, опинилися засновниці руху Black Lives Matter Алісія Гарза, Патріс Каллорс і Опал Тометі.

Джерело

Залишити коментар