-4.1 C
Киев
09.03.2021
Image default
СВІТ

Розміром із ніготь: В Африці виявили найменшого хамелеона у світі

Найменший хамелеон світу Фото Френк Глау

Довжина його тіла становить 18-20 мм

Донедавна найменшим хамелеоном у світі вважався Brookesia micra, але це твердження помилкове — вчені виявили в Африці новий вид Brookesia nana, який ще менший. Про це повідомляє Iflscience.

Як зазначається, тваринку знайшли на острові Мадагаскарі. Його назва досить символічна і розкриває особливості тіла.

Nana походить від того префікса «нано-«, який ми застосовуємо до таких речей, як нанотехнологія, щоб вказати на дуже маленький розмір. Таким чином, таке ім’я відповідає найменшому хамелеону у світі», — розповів співавтор дослідження, німецький зоолог Марк Шерц.

При цьому додається, що відкриття виду Brookesia micra відбулося ще 9 років тому. Таким чином, досі науковці вважали його найдрібнішим хамелеоном. Втім новий рекордсмен вражає своєю будовою.

Довжина Brookesia nana сягає лише 18,3 — 20,1 міліметра. А особливістю такого хамелеона є наявність «на диво великих» геніталій. Успішне розмноження тварин відбувається завдяки відносно більшим розмірам тіла самок.

Однак, учені не планують зупинятися на відкриттях, а також хочуть надалі пізнавати еволюційні процеси тваринного світу Мадагаскару.

Новини за темою: Повна валіза хамелеонів: В аеропорту Австрії виявили незвичайного контрабандиста

Раніше повідомлялося, що в Африці знайшли новий рідкісний вимерлий вид морської рептилії. Завдяки своїм зубами він міг схоплювати здобич, яка в кілька разів перевищувала власні розміри.

Джерело

Залишити коментар