22.9 C
Kyiv
05.07.2022
Image default
СВІТ

Протягом 23 років на планеті зникло 28 трлн тонн льоду, – дослідження

BBC

Дослідження показує, що в цілому за 23 роки відбулося збільшення швидкості танення льоду на 65%

З 1994 по 2017 роки Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду. Про це повідомляє “SkiTechDaily”.

У повідомленні зазначається, що група дослідників Університету Лідса за допомогою супутників провела дослідження глобальних втрат льоду. Вчені встановили, що рівень втрати льоду із Землі помітно зріс за останні три десятиліття – з 0,8 трлн тонн на рік у 1990-х до 1,3 трлн тонн на рік у 2017 році. 

Дослідження показує, що в цілому за 23 роки відбулося збільшення швидкості танення льоду на 65%. 

Таке швидке танення льоду по всій планеті підвищує рівень моря, а разом з тим підвищує і ризик затоплення прибережних громад та загрожує знищенням природних середовищ існування, від яких залежить дика природа.

Дослідники зазначили, що рекордна швидкість танення льоду зумовлена в першу чергу зростанням втрат від полярних крижаних покривів у Антарктиді та Гренландії.

“Хоча кожен регіон, який ми вивчали, втрачав лід, найбільше прискорилися втрати льодовикового покриву Антарктики та Гренландії. Зараз крижані покриви дотримуються найгірших сценаріїв потепління клімату, викладених Міжурядовою комісією з питань зміни клімату. Підвищення рівня моря в таких масштабах матиме дуже серйозні наслідки для прибережних громад цього століття”, – зазначив науковий співробітник Центру спостереження та моделювання полярних процесів Лідса, доктор Томас Слейтер.

Варто зазначити, що експеримент охопив 215 тис. гірських льодовиків, розповсюджених по всій планеті, полярні крижані покриви в Гренландії та Антарктиді, крижані шельфи, що плавають навколо Антарктиди, та морський лід, що дрейфує в Північному Льодовитому та Південному океанах.

Новини за темою: Світ рухається до того, що влітку в Арктиці взагалі не буде льоду, – вчені

Раніше повідомлялося, що в Антарктиді на острові Галіндез, де розташована українська станція “Академік Вернадський”, відколовся край льодовика. 

Джерело

Залишити коментар