12.6 C
Киев
31.10.2021
Image default
УКРАЇНА

Проголосувати з е-паспортом не можна — ЦВК

Фото: Getty Images На вибори не пускатимуть із електронним паспортом

Не всі виборчі комісії мають пристрої для зчитування інформації електронного паспорта, пояснили в Центрвиборчкомі.

Отримати бюлетень можна лише, надавши паспорт громадянина України у вигляді книжечки чи картки, а не електронний. Про це повідомляє ЦВК у суботу, 30 жовтня.

«На сьогоднішній день для підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №184 та №197, а також позачергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, призначених на 31 жовтня 2021 року, дільничні, окружні та територіальні виборчі комісії не забезпечені технічними пристроями для зчитування інформації е-паспорта громадянина України», — йдеться у повідомленні.

«Щоб уникнути непорозумінь при отриманні виборчих бюлетенів під час голосування 31 жовтня 2021 року Центральна виборча комісія звертається до виборців з проханням мати при собі паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки)», — додали в ЦВК.

Згідно з постановою Кабміну, перевірка е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон з використанням унікального електронного ідентифікатора в режимі реального часу є обов’язковою умовою їх використання особою для отримання адміністративних та інших послуг.

При цьому згідно із законом, проведення виборів не віднесено до послуг, для отримання яких може бути використаний електронний паспорт.

Нагадаємо, на 31 жовтня 2021 року у Черкаській та Херсонській областях призначено проміжні вибори народних депутатів на 197 та 184 округах, оскільки мажоритарники з цих округів достроково припинили повноваження.

Джерело

Залишити коментар