-1.2 C
Киев
17.01.2022
Image default
СВІТ

Президентка Молдови під час інавгурації заговорила українською: Що сказала Санду

Новообраний президент Молдови Мая Санду на виборчій дільниці

Valery Sharifulin/TASS/Scanpix/Leta

Нова очільниця Молдови пообіцяла діяти в інтересах громадян

Нова президентка Молдови Мая Санду під час інавгурації на короткий час перейшла на українську мову. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на трансляцію заходу.

Зазначається, що основну частину промови Санду виголосила румунською мовою, яка є державною в Молдові. Проте під час виступу сказала українською: «Я буду голосом людей і буду вимагати від відповідальних державних установ вирішувати проблеми громадян».

Крім того, новообрана очільниця Молдови сказала кілька фраз болгарською, гагаузькою та російською мовами. Загалом ішлося про те, що Санду під час свого президентства обіцяє діяти в інтересах усіх громадян, а також поважати їх.

Як відомо, в Молдові за даними перепису населення 2014 року проживають 6,6% українців, а українську мову назвали рідною майже 4% населення країни, без урахування невизнаного Придністров’я. Там у 2015 році українцями себе назвали майже 23% місцевих жителів.

Новини за темою: Санду вступила на посаду президента Молдови: Як пройшла інавгурація

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що президентка Молдови Мая Санду відвідає Україну у січні 2021 року. За словами дипломата, це має почати нову главу відносин між Україною і Молдовою.

Джерело

Залишити коментар