10.5 C
Kyiv
23.05.2022
Image default
СВІТ

Президент Мексики запропонував політичний притулок Ассанжу

Джуліан Ассанж. Фото: ridus.ru/AP

За словами Обрадора, Мексика простежить, щоб Ассанж не втручався в політичні справи будь-якої країни

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор запропонував надати політичний притулок засновнику платформи WikiLeaks Джуліану Ассанжу, після того, як 4 січня, британський суд відмовив у екстрадиції до США. Про це мексиканський очільник заявив журналістам, передає El Financiero TV.

За його словами, знаходження Ассанжа у в’язниці це “тортури в ув’язненні”.

“Я збираюся попросити міністра закордонних справ провести відповідні процедури, щоб вимагати від уряду Великої Британії звільнити пана Ассанжа і щоб Мексика надала йому політичний притулок”, – заявив Обрадор.

Він додав, що Мексика простежить, щоб “той, хто отримує притулок, не втручався в політичні справи будь-якої країни”.

Новини за темою: Трамп запропонував Ассанжу помилування в обмін на подробиці зламу пошти демократів, – адвокатка

Нагадаємо, вчора, 4 січня, суд у Лондоні відмовив у екстрадиції Джуліана Ассанжа до США, аргументувавши рішення загрозою його життю через психічне здоров’я чоловіка. Зокрема, суддя вважає, що існує реальний ризик того, що Ассанж вчинить самогубство.

Як відомо, Джуліан Ассанж з 2012 року переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні, побоюючись арешту за європейським ордером, виданим Швецією у справі про зґвалтування. Зокрема, засновник WikiLeaks вважав, що Швеція може екстрадувати його до США, де Ассанжа хотіли судити за публікацію сотень тисяч секретних військових документів про операції США в Іраку та Афганістані.

11 квітня 2019, Еквадор видворив засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа зі свого посольства. В листопаді того ж року понад 60 лікарів заявили, що Ассанжа необхідно перевести з в’язниці для особливо небезпечних злочинців Белмарш в університетську клініку, адже він може померти.

Джерело

Залишити коментар