22.9 C
Kyiv
05.07.2022
Image default
УКРАЇНА

Постсвятковий карантин. Що вирішив Кабмін

Карантину в Україні бути

Кабінет міністрів продовжив загальний карантин в Україні до 28 лютого 2021 року, з 8 по 25 січня діятиме жорсткий локдаун.

  Суперечки про те, коли вводити жорсткий карантин і чи вводити взагалі, нарешті закінчилися. Уряд прийняв рішення, що з 8 по 24 січня включно в Україні будуть посилені карантинні обмеження.   “Зимові канікули заради безпеки” – так новий локдаун назвав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.   Корреспондент.net розбирався, як працюватиме локдаун і до чого може привести.     Що закриють   Шмигаль зазначив, що влада не вважає за потрібне вводити локдаун у грудні, зважаючи на те, що йде деяке зниження рівня захворюваності. За словами прем’єра, це стало можливим завдяки карантину вихідного дня, введеному в листопаді, і завдяки штрафам, які дисциплінують українців носити маски.   За словами Шмигаль, медична система поки витримує навантаження. У той же час, щоб розірвати ланцюг захворюваності, який може виникнути після свят, планується посилити обмеження в січні наступного року.   Передбачається, що з 00 години 8 січня по 00:00 25 січня 2021 року заборонено:   – відвідування навчальних закладів, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів,   – роботу кафе, барів, ресторанів (крім доставки і замовлень на виніс),   – роботу ТРЦ (дозволена тільки торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією), розважальних закладів, салонів краси, фітнес-залів, басейнів, кінотеатрів,   – торгівлю непродовольчими товарами, роботу непродовольчих ринків, різдвяних ярмарків.  

Постсвятковий карантин. Що вирішив Кабмін

    Новорічна ніч   Ресторанам в новорічну ніч дозволили працювати до 01:00 години 1 січня 2021 року.   МОЗ також рекомендує продовжити роботу ресторанів під час загального карантину до 23:00, а не до 22:00.   При цьому забороняються будь-які розваги та заходи біля ялинок на площах.     Що з транспортом   Робота транспорту не буде зупинятися під час дії посиленого карантину в січні 2021 року.   Автотранспорт, у тому числі маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї і залізниця перевозитимуть пасажирів у кількості місць для сидіння. Це також стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення.   Метро перевозитиме пасажирів без обмежень за кількістю місць для сидіння.   Аеропорти працюватимуть у звичайному режимі. Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. Під час авіаподорожей за кордон необхідно перевіряти умови в’їзду / виїзду, встановлені для українських громадян країною, куди прямує пасажир.     Це спрацює?   “В Україні розуміють, що людям не сподобається, якщо їх на Різдво змусять сидіти вдома, і вони будуть незадоволені, і рейтинг впаде. Церкви, домашні застілля – це зони підвищеного ризику. Найбільшого ризику поширення вірусу. І ось в Україні вирішують, що треба всім встигнути сходити до церкви. Треба всім зібратися великими сім’ями, з’їхавшись іноді не тільки з різних районів міста, але навіть із різних міст. А потім уже починати боротися з вірусом. Типовий український компроміс. Тепер компроміс з коронавірусом” – так коментує введення карантину інвестиційний банкір Сергій Фурса.   Шмигаль на такі заяви відповідає, що держава залишає за собою право вводити карантин невідкладно, якщо ситуація погіршиться.  

Джерело

Залишити коментар