27.01.2022
Image default
СВІТ

Порушення ядерної угоди: Іран повідомив ООН про намір збагачувати уран до 20%

Іран заявив про намір порушити ядерну угоду Фото з відкритих джерел

Згідно з договором, Іран повинен підтримувати збагачення на рівні нижче 4%

Влада Ірану офіційно сповістила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про намір збагачувати уран до 20%, що є порушенням міжнародної ядерної угоди. Про це повідомляє ВВС з посиланням на МАГАТЕ. 

«Іран має намір почати збагачення урану до 20-відсоткової чистоти, заявляє наглядовий орган ООН з атомної енергії, що на даний момент є його найзначнішим порушенням міжнародної ядерної угоди», — йдеться у повідомленні. 

Новини за темою: Іран відновив збагачення урану на ядерному об’єкті в Фордо

Зазначається, що заявлених Іраном об’ємів недостатньо для виготовлення ядерної бомби. Однак, згідно з угодою 2015 року, Іран повинен підтримувати збагачення на рівні нижче 4%.  

У виданні наголосили, що Іран почав порушувати угоду після того, як президент Трамп вивів з неї США і повторно ввів жорсткі санкції.

Новини за темою: Трамп заявив про наявність у США невідомої нікому ядерної зброї

Однак Великобританія, Франція, Німеччина, Росія і Китай сподіваються на «відродження» договору. 

Нагадаємо, у січні минулого року президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Іран перебуває на порозі створення ядерної зброї, та закликав світ розробити угоду з цією країною, яка дозволить їй процвітати і розвивати свій потенціал, а не «підбурювати на насильство, терор та війну». 

Джерело

Залишити коментар