10.5 C
Kyiv
22.05.2022
Image default
Події

Помер перший український професійний критик молодіжної музики Олександр Євтушенко

Олександр Євтушенко – перший український музичний критик рок-музики з 1991 року Фото з відкритих джерел

Він страждав від енцефалопатії – хвороби, що вражає головний мозок та порушує його функції

На 63 році життя помер перший професійний музичний критик доби незалежності, фаховий історик української популярної та молодіжної музики Олександр Євтушенко. Про його смерть повідомив письменник Анатолій Дністровий на своїй сторінці у Facebook.

“Не стало Олександра Євтушенка – першого професійного музичного критика доби незалежності, фахового історика української популярної та молодіжної музики останніх 30-ти років”, – йдеться у повідомленні.

Серед здобутків “архіваріуса”, як його назвав Анатолій Дністровський, написання книжок “Легенди химерного краю” та “Україна In Rock”. Євтушенко упродовж життя видав газету фестивалю “Червона Рута” та часопис “Галас”. До того ж він позиціонував себе як музичний журналіст та записував на CD рок.

Сам історик напередодні зробив заяву про багаторічну боротьбу із підступною хворобою, звертаючись за допомогою.

“Я вже кілька років хворію на енцефалопатію – досить небезпечну хворобу, пов’язану з кров’яним тиском та проблемами з вестибулярним апаратом. Ця хвороба виявилася досить підступною, оскільки зараз, в якийсь момент я почав відчувати якісь дивовижні і невідомі мені раніше приступи. Ці приступи завжди супроводжувалися болями в лівій частині тіла, а також в голові”, – пояснив музичний критик.

Новини за темою: У Росії помер відомий радянський музикант Андрій Сапунов

Раніше повідомлялося, що помер проректор Українського католицького університету (УКУ) з наукової роботи Ігор Скочиляс. Відомий історик України пішов з життя через коронавірусну хворобу.

Джерело

Залишити коментар