0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
СВІТ

Польща припускає ексгумацію останків воїнів УПА на горі Монастир, – Дробович

Телеканал ZIK

Український інститут національної пам’яті наполягає на двосторонньому процесі

Польська сторона припускає, що для відновлення надгробку воїнам Української повстанської армії на горі Монастир потрібно буде дослідити останки похованих там людей. Про це повідомив директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, передає Радіо Свобода.

«3 грудня ми почули від представників IPN (Польського інституту пам’яті – ред.), що прізвища воїнів УПА, зазначені на надгробку, можуть потребувати перевірки та уточнення. На думку польських партнерів, такою перевіркою може бути дослідження могили, тобто проведення робіт із пошуку та ексгумації останків», – сказав він.

Водночас, за словами голови УІНП, його установа стоїть на позиції, що розкопки могил під легальними пам’ятниками з попередньо узгодженими написами может призвести до «постійних ревізій попередніх домовленостей».

«Крім того, невиправданим є турбування тлінних останків людей без якоїсь надзвичайної потреби», – додав Дробович.

Новини за темою: Україна і Польща: Напівзаходи Варшави, або Відновлення пам’ятника УПА як крок до примирення

За його словами, торік, ще до відновлення меморіальної плити на Монастирі, Україна з власної ініціативи надала польській стороні два дозволи на пошукові роботи у Львові. Тоді фахівці пошукової польсько-української групи виявили межі братської могили польських солдат на території старого цвинтаря на Збоїщах. За його словами, Польща хотіла б отримати нові дозволи на ексгумацію віднайдених у Львові останків та на нові пошукові роботи.

«Ми готові йти на зустріч, але стоїмо на тому, щоб це був двосторонній процес. Пошукові роботи не є самоціллю. Їх закономірним підсумком є увічнення пам’яті. Відтак місця пам’яті і поховання мають бути захищеними на рівні держави – як у Польщі, так і в Україні», – додав він.

За словами Дробовича, УІНП вимагає відновити меморіальну плиту з переліком імен загиблих військових УПА на горі Монастир у первинному вигляді. Він зазначив, що проєкт пам’ятника був офіційно закріплений польськими посадовцями, а сам він є під охороною польського законодавства.

Новини за темою: Ветерани бойових дій на Донбасі просять демонтувати польську мілітарну символіку на Личаківському цвинтарі

Раніше повідомлялося, що меморіальну таблицю на могилі вояків УПА на горі Монастир, яку було встановлено перед візитом президента Польщі Анджея Дуди в Україну 11-13 жовтня, може бути змінено після проведення в цьому місці пошуково-ексгумаційних робіт.

Джерело

Залишити коментар