16.7 C
Киев
18.05.2021
Image default
СВІТ

Пішов із життя експрезидент Всесвітнього банку: Чим запам’ятався Джеймс Вульфенсон

Джеймс Вульфенсон Фото з відкритих джерел

Він пішов на 87 році життя

У Нью-Йорку на 87-му році життя помер експрезидент Світового банку (СБ) Джеймс Вульфенсон. Про це повідомили в Інституті перспективних досліджень у Прінстоні (штат Нью-Джерсі), в опікунську раду якого входив Вульфенсон, передає Washington Post.

Зазначається, що економіст помер у своєму будинку в районі Манхеттен (Нью-Йорк) в середу, 25 листопада. За словами його сина Адама Вульфенсона, причиною смерті батька стали ускладнення, викликані пневмонією.

Зазначимо, що він народився 5 грудня 1933 року в Сіднеї в єврейській родині, яка емігрувала в роки Великої депресії з Англії до Австралії. У 1980 році отримав громадянство США.

Новини за темою: Світовий банк виділить 100 млн доларів на відновлення економіки Донбасу, — Зеленський

Вульфенсон почав свою кар’єру як інвестиційний банкір, паралельно займаючись питаннями розвитку і світової економіки. Посаду президента Світового банку він зайняв 1 червня 1995 і пропрацював до 31 травня 2005 року.

Чинний керівник СБ Девід Мелпас розповів, що перебуваючи на посаді президента банку Вульфенсон приділяв особливу увагу зниженню рівня бідності та боротьби з корупцією. Він перетворив групу Світового банку, збільшивши децентралізацію і зробивши організацію більш відкритою і прозорою.

За словами Мелапса, співробітники кредитної організації «захоплювалися і поважали» Вульфсона і його дружину Елейн, яка померла в серпні 2020 року.

Новини за темою: Всесвітній банк оновив економічний прогноз для України на 2020 рік

Раніше повідомлялося, що Всесвітній банк погіршив прогноз розвитку ВВП України. За його даними у 2020 році ВВП України, внаслідок коронакризи, впаде до 5,5%.

Джерело

Залишити коментар