-5.9 C
Киев
17.11.2021
Image default
УКРАЇНА

Під час запуску ПП-2 п’ять українських міст залишаться без газу — Оператор ГТС

ПП-2 несе пряму загрозу безпеці постачання газу в Україну — ОГТСУ

Україні також буде недоступний реверс газу з європейських країн. А сама Європа не зможе скористатися українськими сховищами газу.

Північний потік-2 несе не лише пряму загрозу безпеці постачання блакитного палива в Україну. Існує ризик, що п’ять міст на кордоні з Росією залишаться без газопостачання. Про це повідомляє прес-служба Оператора ДМС України (ОГТСУ).

«Цей газопровід несе пряму загрозу безпеці постачання газу в Україну. Адже кожен запуск газопроводу Газпрому в обхід України зменшував використання української ГТС для транзиту. Є значний ризик, що запуск Північного потоку-2 приведе до аналогічних наслідків і український маршрут остаточно втратить транзитні обсяги російського газу. У результаті п’ять міст на українсько-російському кордоні відразу втратять газопостачання», — йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що у цьому випадку значно обмежиться здатність України імпортувати газ із Європи.

«Нам буде недоступний віртуальний реверс, який у цьому році забезпечив майже 90% імпорту газу в Україну. Європа, ймовірно, втратить можливість користуватися українськими сховищами газу», — зазначив Оператор.

В ОГТСУ додали, що у 2020 році у сховищах містилося близько 10 млрд куб. м газу європейських компаній.

Також Оператор буде змушений змінити режим роботи з транзитного обслуговування виключно внутрішніх маршрутів.

Процес сертифікації ПП-2 призупинено

Тим часом газ різко подорожчав на новинах про ПП-2. Після повідомлення про призупинення сертифікації газопроводу у Німеччині ціна на газ зросла на 11%.

Джерело

Залишити коментар