-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

Перший в історії договір про заборону ядерної зброї набув чинності

Фото з відкритих джерел

Жодна з країн із ядерним озброєнням не приєдналася до угоди

Сьогодні, 22 січня, набув чинності міжнародний договір про заборону ядерної зброї. Про це повідомляє Assocaited Press.

Зазначається, що угода була затверджена Генеральною Асамблеєю ООН ще в липні 2017 року й схвалений 122 державами. Проте жодна з дев’яти країн, які мають ядерну зброю, – США, Росія, Велика Британія, Китай, Франція, Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль – не підтримала документ.

У жовтні 2020 року договір ратифікували 50 країн, чим було запущено 90-денний період до набрання ним чинності. Станом на вчора, 21 січня, угоду ратифікувала 61 країна, тому від сьогодні ядерна зброя заборонена міжнародним правом у всіх цих державах.

Як повідомляє «Радіо Свобода», генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що угода про заборону ядерних озброєнь «є важливим кроком до цілі зробити світ вільним від ядерних озброєнь і сильною демонстрацією підтримки та багатосторонні підходи до ядерного роззброєння». Крім того, генсек закликав усі держави «спільно реалізувати цю амбіцію щодо просування спільної безпеки».

Новини за темою: Порушення ядерної угоди: Іран повідомив ООН про намір збагачувати уран до 20%

Раніше повідомлялося, що Адміністрація президента США Джо Байдена запропонувала Росії п’ятирічне продовження дії договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), яка обмежує кількість американської та російської стратегічної ядерної зброї. Термін дії договору закінчується в лютому, і він є останньою угодою, що обмежує ядерну зброю США та Росії.

Джерело

Залишити коментар