27.01.2022
Image default
СВІТ

Парламент Британії затвердив торгову угоду з Євросоюзом

Фото з відкритих джерел

Умови угоди мають набути чинності вже з 1 січня

У Великій Британії палата громад парламенту схвалила торгову угоду з Європейським Союзом щодо відносин після Brexit. Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що угоду підтримав 521 депутат країни, тоді як 73 виступили проти. При цьому за документ проголосували обидві найбільші британські партії – Лейбористська та Консервативна.

Проти угоди виступили представники Шотландської національної партії, 11 ліберал-демократів, а також троє депутатів від партії з Уельсу.

Тепер законопроєкт має пройти процедуру третього читання, яка може стати формальною завдяки підтримці документа «консерваторами» та «лейбористами». Далі 31 грудня його мають розглянути члени верхньої Палати лордів, після чого умови угоди набудуть чинності з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, 24 грудня Європейський Союз та Велика Британія успішно домовилися про текст угоди щодо майбутніх відносин сторін після Brexit. У ЄС заявили, що угода захистить інтереси блоку та конкуренцію.

Новини за темою: Прем’єр Британії висловив надію на перемогу над епідемією COVID у країні до весни

Згодом Європейська комісія запропонувала застосовувати угоду між Британією та Євросоюзом щодо відносин після Brexit до її ратифікації. Такі плани пояснили завершенням перехідного періоду.

Джерело

Залишити коментар