10.5 C
Kyiv
22.05.2022
Image default
СВІТ

Папа Римський прийняв відставку білоруського архієпископа, який критикував владу

Тадеуш Кондрусевич AP

Архієпископу в грудні дозволили повернутися в Білорусь

Папа Римський Франциск прийняв відставку католицького архієпископа з Мінська Тадеуша Кондрусевича, який критикував білоруську владу. Про це повідомляє “Радіо Ватикану”.

Зазначається, що відставка пов’язана з отриманням такого права Кондрусевича після досягнення ним 75 років. Крім того, Франциск призначив нового апостольського адміністратора, який очолить архієпископію Мінська. Ним став єпископ-помічник Пінської єпархії Казимир Великоселець.

Як відомо, Тадеушу Кондрусевичу дозволили повернутися в Білорусь лише в грудні 2020 року. У серпні архієпископу заборонили в’їзд до країни через критику влади. При цьому Олександр Лукашенко звинувачував Кондрусевича у змові для того, щоб “зруйнувати країну”.

Під час перебування в Польщі Кондрусевич дав інтерв’ю на радіо, у якому закликав білоруську міліцію припинити насилля проти протестувальників, а також вимагав відставки Лукашенка.

Новини за темою: Білоруський ОМОН вручив Лукашенку нагороду за “особливі заслуги”

Нагадаємо, нещодавно Папа Римський Франциск незважаючи на хворобу, виступив зі своїм традиційним закликом, молитвою “Ангел Господній”, до миру в усьому світі. Під час свого виступу понтифік не виявляв ознак дискомфорту і не згадував про проблеми зі здоров’ям.

Джерело

Залишити коментар