-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
Події

Отруєння сірих журавлів: В «Асканії-Новій» можуть загинути всі молоді птахи

Сірий журавель, який належить до Червоної Книги України Фото з відкритих джерел

Журавлі гинуть через хімікати від агропідприємств

На території біосферного заповідника «Асканія-Нова» скоріше за все загинуть всі молоді сірі журавлі. Про це повідомила голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька у Фейсбук.

Зазначається, що там кількість померлих «червонокнижних» птахів, які не відлетіли у вирій, збільшується, адже вони помирають через декілька днів у муках. За даними фахівців Держпродспоживслужби, птахи отруїлися, адже в  їхніх внутрішніх органах та м’язах знайшли фосфід цинку, нітратів, нітритів, натрію хлористого, які журавлі отримали через хімікати від агропідприємств.

Фахівці мають дві версії інциденту: наслідки боротьби із гризунами на полях та безвідповідальний підхід до утилізації протруєного зерна, яке могли  просто викинути на поле.

Чиновниця додала, що наразі ведеться розслідування і встановлюються причетні до злочину.

Новини за темою: У Запоріжжі виявили новий рідкісний вид птахів. Фото

Нагадаємо, нещодавно на Херсонщині померли 185 рідкісних журавлів, занесених до Червоної книги України. Про загибель птахів правоохоронці дізналися із соцмереж.

Згодом стало відомо, що в херсонському заповіднику «Асканія-Нова» масове вимирання рідкісних журавлів сталося через отруєння обробленим зерном. До ймовірних версій також відносили пташиний грип, проте під час проведення розтину тіл цю гіпотезу спростували.

Джерело

Залишити коментар