-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
Події

ОРДЛО в односторонньому порядку за посередництва Медведчука передадуть Києву групу утримуваних осіб

Процес обміну утримуваними Офіс президента

Керівництво невизнаних «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» прийняло рішення передати Києву деяких утримуваних громадян України. Про це повідомляє «Коммерсантъ».

«Керівництвом ДНР спільно з керівництвом ЛНР було прийнято рішення в односторонньому порядку передати на українську сторону за посередництва Віктора Медведчука деяких утримуваних в місцях позбавлення волі громадян України. Про таке рішення він вчора був повідомлений відповідним листом», — наводить Донецьке агентство новин витяг із спільної заяви.

У цю групу увійшли жінки, люди похилого віку і особи, які страждають важкими захворюваннями — люди, які не брали ніякої участі в збройних діях проти республік і по поверненню в Україну не зможуть завдати шкоди Донбасу і його жителям, йдеться в документі. Рішення було прийнято «виключно як жест гуманізму і милосердя напередодні одного з головних християнських свят — Хрещення Господнього».

«Сьогоднішній стан справ не змінився: режим припинення вогню Києвом ні «в цілому», як про це заявляють українські влади, ні зокрема не дотримується. З моменту, коли українська сторона дезавуювала заходи щодо посилення та контролю режиму припинення вогню, збройні формування України регулярно проводять обстріли території Республік, в результаті яких гинуть військовослужбовці, отримують поранення мирні жителі, руйнуються домобудівництва і інфраструктура. При цьому, всі наші заклики якомога оперативніше узгодити на Мінській майданчику новий пакет заходів по контролю перемир’я Київ методично зриває, знаходячи все нові відмовки і тим самим тільки посилюючи ескалацію.

Через абсолютно деструктивну поведінку українських представників переговорний процес блокується і перебуває зараз в глибокій стагнації. Україна все ще навіть не підтвердила свою прихильність Комплексу заходів, хоча ми наполягаємо на цьому очевидно необхідному кроці з липня минулого року, коли український парламент прийняв черговий нормативний правовий акт, прямо суперечить Мінським угодами. Українські представники як і раніше відмовляються від прямого діалогу та узгодження з нами передбачених Мінській угоді питань», — йдеться в заяві.

У серпні минулого року стало відомо, що Україна розраховує на обмін близько 100 осіб, утримуваних ДНР і ЛНР, на стільки ж полонених, утримуваних Києвом. Тоді повідомлялося, що останній обмін утримуваними особами відбувся в Донбасі в квітні. Київ передав 14 осіб, ЛНР і ДНР — 20.

З Росії українців, яких на батьківщині визнали політв’язнями, повертали 7 вересня 2019 року. Тоді з Москви до Києва літаком доставили 35 осіб, найвідомішим з яких був режисер Олег Сенцов. Стільки ж людей полетіли з Києва до Москви — на тому рейсі найвідомішою особою був ексглава агентства «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський.

Цього року заступник керівника офісу президента України Ігор Жовква в числі тактичних завдань назвав збереження перемир’я в Донбасі, активізацію роботи Тристоронньої контактної групи, продовження обміну полоненими, відкриття нових контрольних пунктів в’їзду-виїзду, розведення сил і засобів на нових узгоджених ділянках. За його словами, Київ сподівається, що саміт в «нормандському форматі» відбудеться в 2021 році.

Джерело

Залишити коментар