17.1 C
Киев
11.06.2021
Image default
УКРАЇНА

ОП відповів на критику Путіна про корінні народи

Фото: Пресс-служба президента Украины В ОП вважають дивним порівняння Путіним проекту про права корінних народів з ідеями нацистів

Путін порівняв законопроект Зеленського про права корінних народів з ідеями нацистської Німеччини — в ОП назвали це порівняння дивним.

  Президент РФ Володимир Путін порівняв законопроект президента України Володимира Зеленського про права корінних народів з ідеями нацистської Німеччини — в Офісі президента вважають це порівняння дивним. Про це заявив радник глави ОП Михайло Подоляк, повідомляє УНІАН у четвер, 10 червня.   «М’яко кажучи, дивна заява. Бо поняття «корінні народи» — стійке юридичне поняття в сучасному міжнародному порядку. У подібних слів російського президента може бути кілька пояснень. Або президент РФ некоректно проінформований про український законопроект. Або це, знову ж таки, банальне підігрування існуючому пропагандистському порядку в РФ. Або це риторична підготовка до тих переговорів, які будуть вестися за участю російської сторони. Не більше того», — сказав Подоляк.   Радник глави ОП нагадав, що в самій Росії ще в 1999 році був прийнятий федеральний закон Про гарантії прав корінних нечисленних народів Росії.   «Є масив міжнародно-правових актів, які регулюють цю сферу. Зокрема, Декларація ООН про права корінних народів. Тобто, в такому регулюванні немає і не може бути нічого деструктивного», — додав Подоляк.   За його словами, потрібно розрізняти правове регулювання прав корінних народів і прав національних меншин.   «Якщо, наприклад, права кримських татар, кримчаків і караїмів можуть бути врегульовані законом про корінні народи України, то права національних меншин — у тому числі і російських — вимагають окремого акту. Якщо, звичайно, в цьому є хоч якісь резони, так як права нацменшин в Україні зовсім не ущемлені», — підсумував Подоляк.   Раніше Путін заявив, що Україна завищує ціни на транзит. Транспортування газу через Україну буде дорожчим, ніж по Північному потоку-2, але Росія готова продовжити використовувати українську ГТС.   Також Путін озвучив теми для обговорення з президентом США Джо Байденом. Російський президент має намір обговорити з американським колегою низку питань і спробувати врегулювати відносини між країнами.    

Джерело

Залишити коментар