14.1 C
Киев
22.10.2021
Image default
УКРАЇНА

ООН: На Донбасі на 50% зросла кількість жертв

Фото: facebook.com/pressjfo.news На Донбасі погіршилася ситуація з безпекою в 2021 році

За шість місяців на Донбасі загинули 15 мирних жителів, ще 47 були поранені. ООН відзначає тенденцію до погіршення безпеки в регіоні.

За останні півроку на Донбасі на 51% зросла кількість жертв збройного конфлікту. Про це йдеться в доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, опублікованій в четвер, 23 вересня.

«Ситуація з безпекою на сході України погіршилася у зв’язку зі збільшенням кількості жертв серед цивільного населення в результаті активних бойових дій і шкоди цивільним об’єктам. З 1 лютого до 31 липня УВКПЛ зафіксувало 62 жертви серед цивільного населення: 15 були вбиті і 47 отримали поранення. Це на 51% більше, в порівнянні з попередніми 6 місяцями», — сказала глава місії Матильда Богнер.

Вона додала, що ситуація продовжила погіршуватися. Так, в серпні і на початку вересня було зафіксовано 16 жертв серед цивільного населення: двоє загиблих і 14 поранених.

«Це найвищі дані за місяць, починаючи з червня 2020 року», — уточнила Богнер.

Також вона звернула увагу на проблеми з обмеженням свободи пересування в зв’язку з пандемією коронавірусу, через що кількість перетинів лінії зіткнення скоротилася на 95%.

Нагадаємо, за рік перемир’я, оголошеного з 27 липня 2020 року, на Донбасі загинули 45 військових. Ще 9 військових загинули в серпні.

Джерело

Залишити коментар