-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

Німецька компанія вийшла з проєкту «Північний потік-2» через санкції США

Bilfinger SE вийшла з проєкту «Північний потік-2» Фото з відкритих джерел

Bilfinger SE раніше уклала кілька контрактів з Росією, однак змушена вийти з проєкту через загрозу потужного тиску з боку Сполучених Штатів

Німецька компанія Bilfinger SE відмовилася від участі у проєкті будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» через загрозу санкцій США. Про це повідомляє Bild.

Bilfinger SE є зареєстрованим у Мангеймі постачальником промислових послуг, афільованим з SDAX, з річним оборотом 4,3 млрд євро у 2019 році. Компанія підписала кілька контрактів з Nord Stream 2 AG. Зокрема, на розробку, постачання та введення в експлуатацію АСУ ТП і систем безпеки при експлуатації трубопроводу. За попередніми даними, обсяг замовлення становить 15 мільйонів євро. 

Також німецький концерн уклав контракти з росіянами на проєктування, поставку, монтаж та введення в експлуатацію теплоелектростанції, яка працює на резервному природному газі. Його потужність становить 90 МВт + 30 МВт в німецькій точці виходу трубопроводу в Любміні.

Новини за темою: Швейцарська компанія вийшла з «Північного потоку-2» через загрозу санкцій США

Зауважимо, протягом останніх днів щонайменше три європейські компанії заявили про вихід з проєкту «Північний потік-2». Причиною цього є побоювання запровадження проти них американських санкцій. 

За даними Bloomberg, вихід підтвердила швейцарська Zurich Insurance. Таке ж рішення прийняли норвезька DNV-GL та данська консалтингова компанія з охорони навколишнього середовища Ramboll.

Наразі санкції США діють проти російської компанії «КВТ-РУС». Вона за останні кілька тижнів проклала майже три кілометри трубопроводу «Північний потік — 2» біля берегів землі Мекленбург-Передня Померанія. Крім того, обмеження торкнулися російського судна «Фортуна», яке збирається добудовувати «Північний потік-2».

Новини за темою: Норвезька компанія відмовилася сертифікувати «Північний потік-2» через санкції США

Нагадаємо, минулого тижня з’явилась інформація, що Європейські компанії, які брали участь у будівництві газопроводу «Північний потік-2» ризикують потрапити під нові санкції, які готує адміністрація президента США Дональда Трампа.

А цього ж дня, 19 січня, Міністерство закордонних справ України привітало рішення США щодо нових санкцій проти російського газопроводу. 

У зв’язку з жорстким тиском Америки на партнерів російський «Газпром» допускає припинення реалізації проєкту «Північний потік-2» або його скасування. 

Джерело

Залишити коментар