-2.2 C
Киев
13.01.2021
Image default
СВІТ

Німеччина відключила найбільший онлайн-магазин у даркнеті: Сервери знаходилися і в Україні

Прихована мережа Darknet Shutterstock

Також правоохоронці заарештували ймовірного оператора майданчика DarkMarket

У Німеччині після кількох місяців розслідування правоохоронці відключили найбільший нелегальний торговий майданчик в даркнеті, чиї сервери знаходилися в тому числі й в Україні. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Кобленца.

Згідно з повідомленням, на вихідних вдалося заарештувати ймовірного оператора найбільшого у світі торговельного майданчика DarkMarket. Підозрюваного 34-річного громадянина Австралії затримали недалеко від німецько-датського кордону.

Крім того, вчора, 11 січня, вдалося закрити «магазин» і відключити велику інфраструктуру з більш ніж 20 серверами в Молдові та Україні.

Як зазначається, в цій справі німецьке слідство співпрацювало з правоохоронними органами США, України та низки інших країн, а координував операцію Європол.

Довідка:

До закриття DarkMarket був найбільшим у світі торговим майданчиком даркнета з майже 500 тис. користувачів і понад 2,4 тис. продавців. На ньому проведено не менше 320 тис. транзакцій і переміщено понад 4650 біткоїнів і 12 800 Monero, двох найпопулярніших криптовалют. За поточним курсом це відповідає сумі понад 140 млн євро.

На майданчику DarkMarket в основному продавалися медичні препарати, фальшиві гроші, вкрадені дані кредитних карт, анонімні SIM-карти, шкідливе ПЗ і багато іншого.

Новини за темою: У Києві накрили інтернет-магазин з продажу наркотиків

Нагадаємо, у вересні 2020 року правоохоронці з 9 країн провели масштабну операцію під назвою DisrupTor проти онлайн-магазинів, що продають нелегальні товари. За її підсумками було заарештовано 179 осіб. Зокрема, метою рейдів були інтернет-магазини на майданчику Wall Street Market, де продають наркотики, зброю та інші нелегальні в Європі товари. Зокрема, за інформацією Європолу, під час обшуків було конфісковано близько пів тонни наркотиків.

Джерело

Залишити коментар