11.8 C
Kyiv
22.05.2022
Image default
СВІТ

Найбільша структура у Всесвіті: Астрономи знайшли нове скупчення галактик

У Всесвіті виявили нове гігантське скупчення галактик Ілюстративне фото

Гігантська структура може містити від десятків до десятків тисяч зоряних скупчень

У Всесвіті міжнародна група астрономів виявила нову гігантську структуру, яка складається з восьми скупчень галактик. Про це повідомляє Урядовий кур’єр з посиланням на статтю, опубліковану на ресурсі arXiv. 

Зазначається, що знайдене скупчення є одним з найбільших структур у Всесвіті. Воно може містити від десятків до десятків тисяч галактик.

“Наш Чумацький Шлях знаходиться у великому надскупченні Діви, де знаходиться понад 30 тисяч галактик загальною масою близько 1500 трильйонів мас Сонця. Нове надскупчення галактик знаходиться на червоному зсуві (z) 0,36, що відповідає відстані майже у п’ять мільярдів світлових років”, – йдеться у матеріалі. 

Дані щодо гігантської структури були отримані за допомогою рентгенівського телескопа eROSITA. Попередній аналіз дослідників показав, що червоне зміщення нової космологічної структури становить 0,36 — це відповідає відстані приблизно чотирьох мільярдів світлових років.

Найбільша структура у Всесвіті: Астрономи знайшли нове скупчення галактик

Скупчення галактик arXiv

Також повідомляється, що скупчення eFEDS J093513.3 + 004746, розташоване в північній частині надскупчення, є найпотужнішим і найяскравішим з восьми. Його масу науковці оцінили приблизно в 580 трильйонів сонячних мас.

Новини за темою: Телескоп Hubble вперше зробив знімок спіральної галактики, схожої на Чумацький Шлях

До слова, найменш масивні скупчення eFEDS J093546.4-000115 і eFEDS J093543.9-000334 мають масу приблизно 130 трильйонів сонячних мас. Маси інших п’яти скупчень становлять від 140 до 250 трильйонів сонячних мас.

Нагадаємо, нещодавно телескоп Hubble зробив знімок спіральної галактики NGC 1365 в сузір’ї Піч, яка знаходиться від планети Земля на відстані у близько 60 мільйонів світлових років.

Джерело

Залишити коментар