13.5 C
Kyiv
22.05.2022
Image default
УКРАЇНА

Нацбанк погіршив прогноз зростання економіки України

Фото: Пресс-центр НБУ Економіка України пригальмує – НБУ

На українську економіку у 2022 році впливатимуть напружена геополітична ситуація, наслідки пандемії та високі ціни на енергоносії.

  Нацбанк у січні погіршив прогноз зростання ВВП України у 2022 році із 3,8% до 3,4%. Про це свідчить Інфляційний звіт НБУ за січень 2022 року, опублікований у п’ятницю, 28 січня.   На українську економіку у 2022 році впливатимуть напружена геополітична ситуація, наслідки пандемії та високі ціни на енергоносії, проте її підтримають споживчий попит та досить сприятливі умови торгівлі.   “Натомість вагомим стримувальним фактором залишатиметься напружена геополітична ситуація, яка негативно впливатиме на інвестиційні рішення. Крім того, незважаючи на поступове згасання пандемії, наслідки коронакризи залишатимуться досить відчутними. Порівняно високі ціни на енергоносії та дефіцит окремих видів сировини, насамперед у першому півріччі, також обмежуватимуть потенціал зростання”, – сказано у звіті.   Частково дія цих обмежувальних факторів виявлятиметься й у 2023 році. Незважаючи на те, що базовий прогноз передбачає поступове зниження премії за ризик із ІІ кварталу поточного року, наслідки поточної геополітичної напруги виявлятимуться й у 2023 році через її негативний вплив на інвестиційний процес у 2022 році.   Згідно з прогнозом НБУ, у 2023-2024 роках зростання реального ВВП прискориться відповідно до 3,7% та 4%. Цьому має сприяти стабілізація геополітичної ситуації протягом 2022 року, подальше зростання світової економіки та збереження досить сприятливих умов торгівлі.   “Позитивний вплив матиме і поширення вакцинації, що сприятиме остаточному вичерпанню негативних ефектів пандемії, подальшому налагодженню ланцюгів виробництва та поставок. Це зумовить нарощування виробництва і пожвавить інвестиційну діяльність в Україні. Приватне споживання, незважаючи на певне уповільнення, залишатиметься одним із найстійкіших компонентів ВВП завдяки подальшому зростанню доходів та поширенню кредитування”, – додали в Нацбанку.

Нацбанк погіршив прогноз зростання економіки України

  Раніше повідомлялося, що Світовий банк очікує на зниження зростання ВВП України на минулий, а також поточний і наступний роки.   У НБУ оцінили зростання економіки у 2021 році    

Джерело

Залишити коментар