8.6 C
Киев
14.04.2021
Image default
УКРАЇНА

На розмінування Донбасу потрібно 30 років

Фото: УП Донбас будуть довго розміновувати

Суму, необхідну на очистку Донбасу від вибухонебезпечних залишків війни, можна буде назвати тільки після повернення окупованих територій і проведення повного аудиту.

На розмінування окупованих районів Донецької та Луганської областей буде потрібно близько 25-30 років, повідомив міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков в ефірі телеканалу Дом.

Міністр зазначив, що вивчав досвід Хорватії щодо ліквідації наслідків бойових дій 1991-1995 років, які відбувалися при вихід країни зі складу Югославії.

«25 років тому закінчилася та війна, а вони (в Хорватії) досі розміновують свої території. У них досі залишилося близько 500 кв. км не розмінованих територій. До того ж в дуже важкодоступних місцях: скелях, ущелинах, лісовій складній зоні , в цьому році вони планують розмінувати до 50 кв. км. І якщо математично підійти, то один день війни дає п’ять-шість днів розмінування. тобто, якщо у нас війна триває сім років, то, згідно з хорватською матрицею, нам доведеться розміновувати 25 років, а то і 30», — заявив Резніков.

Він зазначив, що суму, необхідну на очистку Донбасу від вибухонебезпечних залишків війни, можна буде назвати тільки після повернення окупованих територій і проведення повного аудиту. Але з досвіду Хорватії — йдеться про сотні мільйонів євро.

Міністр наголосив, що, на думку фахівців, нааразі щільність наявних мін і вибухонебезпечних речовин на території України більше, ніж в будь-якій точці світу.

Нагадаємо, що раніше Україна запропонувала до Великодня (2 травня) провести «гуманітарне розмінування» на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Джерело

Залишити коментар