0.2 C
Киев
28.01.2021
Image default
СВІТ

На початку зими українці зможуть спостерігати унікальне зближення Юпітера та Сатурна, якого не було 800 років

Юпітер та Сатурн Фото з відкритих джерел

Максимальне наближення Юпітера і Сатурна очікується 21 грудня

У перший місяць зими українці зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище – після заходу Сонця відбудеться максимальне зближення Юпітера і Сатурна, тому на на нічному небі планети будуть виглядати як одна яскрава крапка. Про це повідомляє Phys.org. 

Згідно з повідомленням, Юпітер і Сатурн зближуються з частотою приблизно раз на 20 років, але так близько, як 21 грудня 2020 року, планети не були ще з часів Середньовіччя.

Новини за темою: Планету накриють потужні магнітні бурі: Названі дати

«Вам необхідно буде обзавестися машиною часу і повернутися в світанок 4 березня 1226 року, аби побачити таке дивовижне зближення Юпітера і Сатурна», – розповів астроном Патрік Хартіган з Університету Райса.

Як зазначається, зближення планет триватиме в період з 16 по 25 грудня – у ці дні видима відстань між Сатурном і Юпітером відповідатиме одній п’ятій діаметру Місяця. Неозброєним оком планети будуть виглядати як одна точка.

Новини за темою: У Чумацькому Шляху виявили величезну мертву галактику

Відомо, що спостерігати за зближенням Юпітера і Сатурна можна буде з будь-якого місця на Землі, але за умови ясного неба. Наближені планети будуть з’являтися низько на західному небі приблизно за годину після заходу Сонця щовечора.

«Для того, щоб побачити рідкісний астрономічний феномен, подивіться на західну частину неба приблизно через годину після заходу Сонця. Чим північніше ви знаходитеся, тим менше у вас буде часу, перш ніж планети опиняться нижче горизонту», – попереджають науковці.

Новини за темою: Вчені припустили, що Всесвіт схожий на гігантський людський мозок

Нагадаємо, наприкінці листопада повз Землю пролетить «потенційно небезпечний» астероїд діаметром близько 510 м. Астероїд 2000 WO107 пролетить на відстані 4,3 млн км від Землі, що в 11 разів більше відстані від Землі до Місяця.

 

Джерело

Залишити коментар